Labestības diena

Labestibas diena

Televīzija. Cilvēku radīts fenomens. Un internets. Lietas, kas mani iespaido un pārsvarā – negatīvi. Nu, ne jau pašas par sevi, bet gan ar to informāciju, ko varu gūt no tām. Slepkavības, izvarošanas, krāpniecība, kukuļi, netaisnības, korupcija, nevienlīdzība, netaisnība. Turklāt, cilvēku inde un ļaunums, ko nākas lasīt anonīmos komentāros pie kādas nelaimes. Briesmīgi. Jā, ļoti daudz negatīva. Arī dzīves notikumi ir saspringti, tā izjaucot iekšējo līdzsvaru, kurš ir bijis, un rada tādu nožēlojuma, nedaudz pat bezpalīdzības sajūtu un tādu kā naidīgumu pret valsts iekārtu, pret sistēmām.

Taču, šodien pa dienu ar vienu aci redzēju iepriekš LNT kanālā reklamēto Labestības dienu. Un vakarā redzēju nobeigumu. Un sapratu to, ka, skatoties uz pasauli caur negatīvisma prizmu, tā, protams, izskatīsies negatīva. Pēdējā laikā nākas atcerēties vienu izteicienu, kas man tika veltīts vēl tālajā 9. klases izlaidumā, kuru nu vairs atceros tikai idejas līmenī – Tu nevari mainīt notiekošo, bet vari mainīt attieksmi pret to. Agrāk tam nepiekritu, agrāk uzskatīju, ka manos spēkos ir mainīt visu, ja vien to vēlos un tam veltu laiku. Varbūt tā pat varētu būt, taču, nekas nemainās pēc mirkļa, īpaši, ja tās ir lietas, mērķi un sapņi, kam nepieciešams laiks un liels ieguldījums, darbs. Taču ir iespēja nemocīt sevi, ir iespēja uz situāciju paskatīties savādāk, izvērtēt to un tad jau meklēt labākos risinājumus vai arī lieki nepiesārņot savu galvu ar negatīvo informāciju, kuru pats esi bezspēcīgs mainīt.

Atgriežoties pie Labestības dienas, sapratu, ka tie 100 vīri/sievas augstajos krēslos, kas mani un citus bieži vien sadusmo vai nokaitina ir nekas, salīdzinot ar tiem tūkstošiem, kuri spēj atsaukties uz palīdzības saucienu, lūgumu. Pie tam, lielākā daļa nesavtīgi, negaidot, kad viņiem pateicībā par to uzpliķēs uz pleca vai personīgi teikts atzinīgus vārdus. Labestības Dienas mērķis, tiem, kas nezina, bija savākt ziedojumus 5 bērniem/jauniešiem, kas dotu viņiem iespēju pilnvērtīgi vai vispār dzīvot. Nepieciešamā naudiņa bija ~40 tūkstoši latu. Jā, dažiem tā ir gada mēnešalga, bet dažiem neaizsniedzams sapnis un vienīgā cerība. Pateicoties Latvijas iedzīvotājiem, tika saziedots apmēram 141 tūkstotis latu. Divas ar pusi reizes vairāk. Tātad, būs iespēja palīdzēt vēl vairākām ģimenēm, kurām tas ir ļoti nepieciešams. Un tādos brīžos es saprotu, kas viss nav tik ļauni kā izskatās. Un, ka ir jāpriecājas, ka, dzīvojot šajā valstī ar skaistajiem inflācijas reitingiem, tajā ir tik daudz lielisku līdzcilvēku. Jo redzot ļauno, par labo mēs bieži vien aizmirstam.

Gribu nobeigt ar vienu saukli, kuru tikko dzirdēju tajā pašā televīzijā jaunajā Zilonīša kafijas dzeramā jogurta reklāmā, kas atbalsta Gain Fast koncertu Bērnu aizsardzības dienā 31. maijā Sapņu fabrikā – Svarīgākā ir mīlestība, jo tā nekad nebeidzas.

🙂

Advertisements

14 komentāri »

 1. Toms said

  Kā reiz, šodien tieši iebridu Tavā blogā, un secināju, ka ir sakrājusies bieza putekļu kārtiņa no pēdējā ieraksta…. Rekā, tiko mans jauniegūtais rss lasītājs blāva, ka ir kaut kas jauns pienācis 🙂

  Man jau sākumā bija skepse pret to Labestības dienu – kā dienai nav ne vainas, taču man nepatīk pati Katrīne & (V)Aina, kuras reklamē šo pasākumu.
  Izradās, ka tomēr nepieciešamā naudiņa ir savākta (aplauzos)… tas labi..:) preicē, ka kādam paliks labāk no tā visa un cerams ka tā nauda netiks iebāzta kabatā…

 2. Rrr.. said

  Nu, putekļu kārtiņa dēļ pienākumiem, kas jāveic ikdienā un, protams, bakalaura darba 🙂 Manī ir pārliecība, ka naudiņa tiešām tiks izmantota lietderīgi. Tikai žēl, ka cilvēkiem visā valstī ir “jāsametas”, nevis pati valsts nodrošina sistēmu, kas darbotos un būtu efektīva, kas būtu balstīta uz kkādiem soc. nodokļiem, pabalstiem vai tamlīdzīgi. Nu, kā citās normālās valstīs 🙂

 3. Kad runa ir par TV, radio un internetu u.c. medijiem: tad nu fakts. Diemžēl. Negatīvisms ir tas, kas cilvēkiem liek sarosīties. Ja, piemēram, LNT cauru dienu rādītu puķītes un mākonīšus, bet ziņās stāstītu visu labo, tad ātri vien cilvēkiem apniktu. Viņi alkst pēc asuma, pēc ļaunuma. Varbūt apslēpta vēlme redzēt to, ka kādam iet vēl sliktāk kā pašam?

  Domāju, nav noslēpums, ka lielāku popularitāti iegūs raidījums par to, kā kaimiņu Jānis nošāvies, nekā tas, kā viņš uzbuvējis mīlīgu pirtiņu.

  Otra lieta: Tevis pieminētie komentāri interneta portālos. Būšu sasodīti vecmodīgs un pareizs, bet apgalvošu, ka vienīgais mērķis rakstot visādas riebeklības komentāros, tiem cilvēkiem ir izrādīšanās, centieni piesaistīt uzmanību. Neslēpšu, arī man piemīt šis fetišs visā atrast ko krasi pretēju vispārpieņemtajām normām un norādīt uz tām. Bet man vairāk tīk ne tas, ka mani pēcāk visi saukā par nelieti, bet gan tas, kā cilvēki neprot pieņemt citu cilvēku nostāju, viedokli, kas ir pilnīgi savādāks kā pasaulē pieņemts un par to cepās. Bet tas ir cits stāsts. Tie cūkas, kas kādā rakstā, kur teikts, ka miris bērns uzraksta “tā tai kucei vajadzēja”, vienkārši nav cieņas, arī morāle tiem sveša. Tie ir zuduši cilvēki. Iesākumā uz tādiem asi reaģēju, bet zini, tas jau ir tas, ko viņi grib: lai kāds pasaka, kāds viņš ir maita. Jau sākumskolas laikos mamma mācīja tādus vienkārši ignorēt. Un tā viņi ļoti aplaužas.

  Par ziedojumiem: jā, tik tiešām apbrīnojami, ka saziedoja daudz vairāk kā gribēts. Tas ir jauki.

  Arī man Katrīna nepatīk, nesaprotu kā aktierim var ļaut izteikt savu viedokli cilvēku problēmās, neprofesionālis visu var padarīt vēl ļaunāku. Piedevām viņa ir par emocionālu šādām lietām.

  Nepatīkams arī fakts, ka LNT un TV3 spēlējas ar popularitāti, abi izmantojot faktiski līdzīgus ieročus un akcijas. Tas gan ir nedaudz nožēlojami. Bet meklējot labās lietas – pofig, par ko viņi cīnās, jo, lai vai kā, tas rosina cilvēkus domāt un saziedot šo naudiņu tiem, kuriem tas ir tik ļoti vajadzīgs!

  • Rolands said

   Acīmredzot tautai tomēr Katrīna patīk un ļoti saistās ar labdarības akcijām, ja jau joprojām aktīvi visos pasākumos viņa ir redzama…

 4. Piebilde iepriekšējā komentāra trešās rindkopas sestajai rindiņai: mani par nelieti saukā by default 🙂

 5. getadiaper said

  Taustiņ: tavai zināšanai Katrīna ir psiholoģe un žurnāliste.

 6. po said

  Taustiņklabeklis teica,
  “Neslēpšu, arī man piemīt šis fetišs visā atrast ko krasi pretēju vispārpieņemtajām normām un norādīt uz tām.”

  to sauc par jaunības maksimālismu. kad paaugsies, pats sapratīsi. starp citu, vārdu “fetišs” tu lieto pilnīgi nepareizā kontekstā.

 7. www said

  Ir jauns info?:)

 8. Kosmetika said

  Ir jau jauki, ka cilvēki ziedo, tikai žēl, ka vispār ir jāziedo par tādām lietām, kuras principā vajadzētu sponsorēt valstij…

 9. Amia.lv said

  Sen kalvīša feiss nebija manīts 🙂

 10. reo said

  Kalvītis cep gaļu dačā 🙂

 11. Kalvīitis 😀 😀 😀

 12. ondo said

  40 k ls tajā laikā 😀 Nekas traks 😀

 13. zobs said

  Tie bija treknie laiki, pareiz, kas gan ir nieka 40 k ls 🙂

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: